Pracovná ponukaPrijímacie konanieKomisionálne skúškyEDUPAGE.orgRozvrh hodínJedálny lístokSOČ
18.04.2019 - veľkonočné prázdniny (24.4. nástup do školy)       02.05.2019 - simulované študentské eurovoľby       02.05.2019 - PČOZ MS IV.A       06.05.2019 - PČOZ MS IV.S       13.05.2019 - 1. termín prijímacích skúšok       16.05.2019 - 2. termín prijímacích skúšok
Motto týždňa

Keď si druhí myslia, že sme na konci, vtedy treba naozaj začať. Adenauer

Vyhľadávanie

Expert geniality show

Vo štvrtok 29. novembra sa aj na našej škole stretlo 24 odvážlivcov z rôznych tried, ktorí si chceli otestovať  svoje vedomosti v súťaži EXPERT geniality show. Každý súťažiaci z kategórií O12 a O34 si ľubovoľne zvolil dve spomedzi týchto ponúknutých tém:

  • Dejiny, udalosti, umenie (dejepis, občianska náuka, umenie, všeobecný rozhľad),
  • Svetobežník (fyzická a humánna geografia),
  • Mozgolamy (logické hádanky, postupnosti, zaujímavé slovné úlohy, kombinačné, pojmové myslenie),
  • Do you speak English? (čítanie, bežné výrazy, gramatika a reálie),
  • Tajomstvá prírody (biológia, fyzika, astronómia, chémia),
  • Góly, body, sekundy (história a druhy športu, rekordy, olympionizmus, športovci, fyziológia tela športovcov, strava).

Súťažiaci nemuseli svoj výber tém vopred oznámiť, ale sa mohli rozhodnúť až vo chvíli, keď dostali test a uvideli súťažné otázky. Odpoveďové hárky sú odoslané a nám už len zostáva počkať do 21. decembra 2018, kedy budú zverejnené čiastočné výsledky a  najneskôr 15. januára 2019 bude zverejnené celkové poradie súťažiacich (podľa výsledného skóre) a úplné poradie súťažiacich v jednotlivých témach. Každý súťažiaci bude mať po tomto termíne možnosť prezrieť si a skontrolovať na internetovej stránke súťaže vyhodnotenie vlastného testu. V rebríčkoch nebudú uvedené mená žiakov, iba kódy, ktoré boli súťažiacim pridelené.  EXPERT je súťažou jednotlivcov, nie škôl.

autor: AG

Fotogaléria