Prijímacie konaniePracovná ponukaTK, IZKRozvrh hodínJedálny lístokKomisionálne skúšky
24.05.2018 - Zápis do 1. ročníka       13.06.2018 - župná kalokagatia       18.06.2018 - záverečné skúšky III.AM (2 dni)       19.06.2018 - prijímacie konanie 2. kolo       20.06.2018 - záverečné skúšky II.PV (2 dni)
Motto týždňa

Kus žuly, ktorý je prekážkou na ceste slabých, stane sa odrazovým mostíkom na ceste silných. Thomas Carlyle

Vyhľadávanie

26.IV.2017 VYNIKAJÚCI ÚSPECH III.A NA CELOŠTÁTNEJ SÚŤAŽI VTAJTE V NAŠOM REGIÓNE

Na 14. ročníku súťaže Vitajte v našom regióne, ktorá je súčasťou programu JA Slovensko,  sa 26.IV.2017 v Žiline zišlo 46 tímov základných a stredných škôl zo Slovenska, ktoré sa od začiatku školského roka venovali  podnikaniu v cestovnom ruchu v predmetoch , kde sa táto problematika vyučuje.Súťažilo sa  v troch kategóriách - najlepšia prezentácia regiónu, najlepší regionálny produkt a prezentačný tím.

S patričnou dávkou hrdosti môžeme skonštatovať, že náš tím, ktorí tvorili žiaci III.A, študijný odbor agropodnikanie - chov koní a jazdectvo -Tatiana BAŠISTOVÁ, Michaela BIELIKOVÁ, Miriam KUNOVÁ, Nikola ŠVECOVÁ a Ladislav PAPIK, sa v kategórii NAJLEPŠÍ REGIONÁLNY PRODUKT V CESTOVNOM RUCHU, sa umiestnili na  I. MIESTE. Ich súťažného výstúpenie bolo založené na využití koní pri spoznávaní nášho regiónu a preto pomenovali svoje súťažné vystúpenie : LIPTOV Z KONSKÉHO CHRBTA.

Veľké ďakujem patrí za skvelý výkon na súťaži  nielen im, ale aj pani učiteľke Ing. Marianne HALUŠKOVEJ, ktorej kreatívne a zaujímavé spôsoby prípravy na súťaž, výraznou mierou prispeli k dosiahnutému úspechu.

Informáciu o súťaži priniesli viaceré média, ktorým poskytli rozhovor aj naši žiaci a pani učiteľka Ing. Halušková. Zatiaľ prinášame informáciu zo školského portálu, kde sú, v krátkom videu,  zábery na naších žiakov :

skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/sutaz-vitajte-v-nasom-regione-2017/34239-clanok.html

Značný mediálny priestor nám poskytla  TV SEVERKA. V rámci svojej spravodajskej relácie, jej redaktori urobili rozhovor s pani učiteľkou Ing. HALUŠKOVOU a Nikolou ŠVECOVOU :

www.youtube.com/watch

Informáciu o súťaži, kde dominujú naši žiaci, priniesla aj www.nasazilina.sme.sk :

nasazilina.sme.sk/c/20520018/na-sutazi-vitajte-v-nasom-regione-sa-zucastnilo-rekordnych-46-timov.html

 Aj v ďalšej medializácii podujatia máme zábery na náš tím v závere videa :

www.youtube.com/watch

Detailnejšiu fotogalériu zo súťaže si môžete pozrieť tu :

photos.google.com/share/AF1QipNP_q7mw8FoqREILb1zBNwmNtJ9trqXnMls5z1GdEfSK5usGiqEfCMNA-6R7fg4eA

Pani učiteľka Ing. Marianna HALUŠKOVÁ poskytla pre náš článok  detailnejšie priblíženie súťaže, kde náš tím získal aj ocenenie NAJORIGINÁLNEJŠÍ MASKOT PODUJATIA :

  Sme víťazi v kategórii Najlepší regionálny produkt cestovného ruchu a získali sme aj ocenenie Najoriginálnejší maskot podujatia!

 

Dňa 26. 4. 2017 sa študenti III. A triedy odboru Agropodnikanie – chov koní a jazdectvo zúčastnili celoštátnej súťaže „Vitajte v našom regióne“ organizovanou neziskovou organizáciou JA Slovensko. 14. ročník súťaže sa konal pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v OC Mirage v Žiline. Tento rok sa súťaže zúčastnil rekordný počet – až 46 tímov zo škôl z celého Slovenska.

Súťaž sa realizuje formou výstavy cestovného ruchu, na ktorej študentské tímy propagujú svoj región. Cieľom súťaže je podporiť u žiakov schopnosti a zručnosti potrebné pre prípravu prezentácií vlastného regiónu, jeho kultúrnych, historických, prírodných a turistických zaujímavostí. Základnou podmienkou je prezentácia vlastnej práce žiakov, ich vlastné propagačné materiály, výsledky prieskumu atď. Prezentácia učí žiakov tomu, ako vyzerá reálny produkt, aké sú podmienky na jeho prípravu a realizáciu, čo všetko musí podnikateľ urobiť pre úspešný marketing a následné prezentácie svojich produktov.

Náš študentský tím v zložení Ladislav Papik, Nikola Švecová, Michaela Bieliková, Miriam KunováTatiana Bašistová sa pod vedením učiteľky Marianny Haluškovej rozhodli prezentovať LIPTOV ako inak, než z konského chrbta. A tu je ich prihláška na súťaž:

 

Hovorí sa, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. My Vám ponúkame takýmto spôsobom spoznať jeden z najkrajších kútov Slovenska – Liptov. Chceme Vám ukázať Liptov tak, ako ho nepoznáte. Objaviť zákutia Liptova, ktoré môžete objavovať z konského chrbta. Jedno arabské príslovie hovorí, že žiadna hodina nie je stratená, ak je strávená v sedle. Presvedčte sa o tom spolu s nami. Zároveň sa môžete niečo dozvedieť o týchto úžasných zvieratách a o tom, ako sa o ne starať. Priblížime Vám aj tradičné remeslá, ako je kováčstvo, či sedlárstvo a remenárstvo. Tešíme sa na Vás, aby ste sa aj vy presvedčili, že „na konskom chrbte je raj srdca“ a že Liptov nie je len raj pre lyžiarov a milovníkov aquaparkov!

 

Na veľtrhu študentský tím predstavil jazdecké trasy po Liptove s rôznym stupňom náročnosti a ďalšie produkty určené pre rôzne cieľové skupiny ako napr. „Dopoludnie s koňmi“ určené pre žiakov základných škôl (ktoré sa bude realizovať už tento mesiac) alebo výlety pre rodiny s deťmi, či atrakcie ako Ski jőring, Hubertova jazda alebo Furmanské preteky. Takisto prišli s nápadom zorganizovať letný pobytový tábor „Koníkovo“. Počas výstavy museli vedieť reagovať nielen na otázky odbornej poroty, ale aj ostatných návštevníkov veľtrhu. Pri prezentácii využili aj možnosť mať maskota – a v našom tíme v kostýme maskota bola Tatiana Bašistová. Po získaní ocenenia o „najoriginálnejšieho maskota“ Tánička rýchlo zabudla na strasti, ktoré boli spojené s nosením masky.

  Keďže sme sa súťaže zúčastnili prvý krát o to väčšie bolo naše prekvapenie a vzrušenie, keď sme pri vyhlasovaní výsledkov počuli názov našej školy po druhý krát. Získali sme prvé miesto v kategórii „Najlepší regionálny produkt v cestovnom ruchu“. Hodnotiacimi kritériami boli: originálnosť nápadu, reálnosť a využiteľnosť produktu v regióne, komplexnosť produktu (prepojenie viacerých regionálnych subjektov CR), spolupráca s existujúcimi subjektmi CR, marketing a systém informácií o produkte. Porota je zložená z odborníkov v oblasti podnikania a cestovného ruchu. Predsedníčka poroty je pani Beata Lukáčová zo sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy a výstavby SR. „Zaujímajú nás všetky veci súvisiace s prezentáciou a prípravou produktu pre konkrétny región. Budeme hodnotiť vizuálnu stránku stánku, vizuálnu stránku propagačných materiálov, prípravy personálu v stánku, úpravu, spôsob komunikácie,“ uviedla na začiatku súťaže.

Za týmto úspechom nie je len práca študentského tímu a učiteľky programu „Podnikanie v CR“, ale aj spolupráca s ostatnými učiteľmi a podpora vedenia školy. Študentský tím spolupracoval aj s JA firmou, ktorú v škole vedie p. učiteľka Vlasta Nahálková. Poďakovanie patrí aj konzultantovi z praxe Ing. Júliusovi Oškovi, ktorý pomohol študentom cennými radami v oblasti jazdeckej turistiky.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Školský rok 2016/2017

ĎALŠÍ SKVELÝ ÚSPECH NAŠEJ ŠKOLY ! PRVÉ MIESTO NA CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI JUVYR 2016 :

www.polytechnika.sk/index.php

INFORMÁCIA O NAŠOM SKVELOM ÚSPECHU NA JUVYR 2016 V SLOVENSKOM CHOVE :

www.polytechnika.sk/index.php

2.XII.2016 USTANOVUJÚCE VALNÉ ZHROMAŽDENIE ŠTUDENTSKEJ SPOLOČNOSTI JA FIRMA A & H

www.polytechnika.sk/index.php

+ ďalšie články, ktoré sú obsahovo zamerané na činnosť študentských spoločnosti na našej škole

 

 

 


 

autor: T.H, M.H

Fotogaléria

LOGO ORGANIZÁTORA SÚŤAŽE
Vynikajúci úspech dosiahol náš tím v zložení :
Tatiana BAŠISTOVÁ, Miriam KUNO
Víťazi ešte raz spolu s pani učteľkou
Ing. Mariannou HALUŠKOVOU, kto
Za dobrú prácu, primeraná odmena.