“Vzdelanie sú základy, na ktorých staviame našu budúcnosť.” Christine Gregoire
24. III. 2014 ÚČASŤ NA PRACOVNOM WORSHOPE V RÁMCI PROJEKTU BAČOVSKÁ ŠKOLA
Liptovské múzeum v Ružomberku v správe Žilinského samosprávneho kraja uviedlo do života nový edukačno-programový produkt v rámci projektu Bačovská škola. Do projektu sa okrem Liptovského múzea aktívne zapojili viaceré subjekty, medzi ktorými boli aj žiaci našej školy, lebo hlavným cieľom projektu je prebudiť záujem o chov oviec, ktorý predstavuje tradičnú oblasť života na našom vidieku už dlhé storočia. Veď prvá písomná zmienka zmienka o salašníckom spôsobe chovu oviec pochádza z roku 1151.
V rámci projektu sa dňa 24. III. 2014 uskutočnil pracovný worshop v Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku, ktoré je od roku 1974 organizačnou súčasťou Liptovského múzea v Ružomberku. Workshopu sa zúčastnili triedy I.A, I. P, I.AME, II.AME, III.A. Múzeum v Liptovskom Hrádku bolo vybraté pre realizáciu tejto akcie kvôli tomu, že súčasťou jeho expozície je aj Ovčiarske múzeum : www.muzeum.sk/ Táto časť realizácie projektu sa stretla s veľkou odozvou zo strany našich žiakov, ktorí ocenili vysokú kvalitu odborných prednášok, ako aj srdečný a neformálny prístup prednášajúcich. Podrobnejšie informácie o pracovnej náplni workshopu nájdete tu :
www.liptovskemuzeum.sk/bacovska-skola-projekt-popularizacie-zivych-kulturnych-hodnot/
SÚVISIACE ČLÁNKY
Školský rok 2008/2009
19. III. - 20. III. 2009 ZEMĚDĚLSKÉ ODBORNÉ DNY SŠZaP ROŽNOV POD RADHOŠTĚM :
Poznámka : V rámci tohto podujatia sme sa prezentovala s prednáškou, ktorej nosnou témou bol chov oviec v regióne Liptova.
autor: T.H, A.G
Fotogaléria
oviec, ktorý vydalo Liptovské
chovom oviec.
ukážky oblečenia hlavne bačov,
pri odchode z pracovného works
